Polowanie z dobrym sprzętem

Każdy porządny myśliwy zna taką dziedzinę jaką jest optyka myśliwska. Pod tym terminem kryją się różnego typu sprzęty ulepszające widoczność podczas polowania. Są to między innymilunety myśliwskie, lornetki, szkła nocne, kolimatory oraz dalmierze.

Jedne z najlepszych lunet myśliwskich pozwalają powiększyć obiekt, do którego celuje myśliwy aż dwunasto- bądź piętnastokrotnie.

Jest to rzeczywiście spore ułatwienie. Można mierzyć do celu z bliskiej jak i dalszej odległości. Wiadomo – im większy dystans, tym mniejsze ryzyko, iż polujący wystraszy zwierzynę. Gdy chodzi o strzelanie do żywego, ruchomego celu, kluczowe jest, by wykorzystywana luneta była dobrej jakości z perfekcyjnie dobranymi szkłami, aby ustawić odpowiednią ostrość i jasność w całym polu widzenia.

Niezwykle pomocne na polowaniu są dalmierze oraz celowniki.com.pl.

Urządzenia służące do obliczania odległości myśliwego od celu. Przedmiot musi być nieprzezroczysty, by pomiar był miarodajny. Dystans definiowany jest na bazie czasu, jaki wymaga promień lasera, żeby trafić od łowcy do celu. Gdy myśliwy wie jak bardzo oddalony jest od niego cel, orientuje się jaką lunetę powinien dobrać, by uprościć sobie i tak już wystarczająco ciężką pracę.

Kolejnym przyrządem, dzięki któremu myśliwy ułatwi sobie zadanie jest kolimator.

Narzędzie to pomaga zwiększyć prędkość plus precyzję strzału, co jest niezwykle istotne przy wystrzale do bardzo szybko poruszającego się obiektu. Atutem jest także to, że zamontowany kolimator praktycznie nie zasłania polującemu pola widzenia, a także umożliwia prowadzenie ognia przy kiepskim świetle.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>